Premis Indie Spirit , la cerimònia de lliurament de premis al cinema independent està dedicada exclusivament a cineastes independents. El 37è Film Independent Spirit Awards han anunciat la llista de nominacions a les diferents categories el 14 de desembre.
L'anunci el van fer Beanie Feldstein, Regina Hall i Naomi Watts mitjançant videoconferència.
Segueix llegint per conèixer la llista completa de nominats als Indie Spirit Awards 2022!
Premis Indie Spirit 2022: consulta la llista completa de nominacions
Els guanyadors dels Spirit Awards escollits pels membres de Film Independent seran homenatjats amb els premis 6 de març de 2022 . L'acte s'emetrà IFC en els Estats Units.
Les pel·lícules amb un pressupost de 22,5 milions de dòlars o menys són elegibles per als premis. En els últims anys, els Spirits han ampliat el seu abast i ara inclou també produccions de televisió.
Ara és un bon moment per recordar-vos que us hauríeu d'unir #FilmIndependent o renovar el teu #Pertinença abans del 21 de desembre (la setmana vinent!) per rebre el candidat #screeners i #VOTAR per al #SpiritAwards tindrà lloc el diumenge 6 de març @IFC ! Més informació + uneix-te o renova avui: https://t.co/DBGk8zqkbq pic.twitter.com/MoqybHSdyc
— Film Independent (@filmindependent) 14 de desembre de 2021
Enguany, el lliurament del premi es farà presencialment, ja que l'any passat es va fer de manera virtual a causa de la COVID-19.
A continuació es mostra la llista completa de nominats per a les diferents categories:
Millor funció
A la Chiara
Vinga vinga
La filla perduda
El Novetat
Zola
Millor director
Janicza Bravo, Zola
Maggie Gyllenhaal, La filla perduda
Lauren Hadaway, El novell
Mike Mills, va, vaja
Ninja Thyberg, Plaer
Millor protagonista masculí
El #SpiritAwards Nominats per #BestMaleLead són: Clifton @ccolinsjr ( #Jockey ), @FrankieFaison ( @KillingofKCFilm ), @MichaelGreyeyes ( #WildIndian ), #DoDirect ( @SwanSongfilm ) i @SimonRex ( #RedRocket ).
— Film Independent (@filmindependent) 14 de desembre de 2021
Clifton Collins Jr., jockey
Frankie Faison, L'assassinat de Kenneth Chamberlain
Michael Greyeyes, indi salvatge
Udo Kier, Cançó del cigne
Simon Rex, Coet vermell
Millor protagonista femenina
Isabelle Fuhrman, La novicia
Brittany S. Hall, Patró de prova
Patti Harrison, Junts Junts
Taylor Paige, Zola
Kali Reis, Catch the Fair One
Millor dona secundària
El #SpiritAwards Nominats per #BestSupportingFemaie són: #JessieBuckley ( @TheLostDaughter ), #AmyForsyth ( #ElNovice ), #RuthNegga ( #passant ), #RevikaAnneReustle ( #Placer ) i #SuzannaSon ( #RedRocket ).
— Film Independent (@filmindependent) 14 de desembre de 2021
Jessie Buckley, La filla perduda
Amy Forsyth, La novicia
Ruth Negga, passant
Revika Reustle, Plaer
Suzanna Son, Red Rocket
Millor home secundari
Colman Domingo, Zola
Meeko Gattuso, reina de la glòria
Troy Kotsur, CODA
Will Patton, cosa dolça
Chaske Spencer, indi salvatge
Millor guió
Nikole Beckwith, Junts junts
Janicza Bravo, Jeremy O. Harris, Zola
Maggie Gyllenhaal, La filla perduda
Mike Mills, va, vaja
Todd Stephens, Cançó del cigne
Millor primer guió
Lyle Mitchell Corbine, Jr., indi salvatge
Matt Fifer; Conte de Sheldon D. Brown, Cicada
Shatara Michelle Ford, Patró de prova
Fran Kranz, Missa
Miquel Sarnoski; Història de Vanessa Block, Michael Sarnoski, Pig
Millor primer llargmetratge
7 dies
Holler
Reina de la Glòria
Patró de prova
Indi salvatge
Premi John Cassavetes
Criptozoo
Jockey
Bebè Shiva
Cosa dolça
Això no és una història de guerra
Millor Fotografia
A la Chiara
Bayou blau
Els humans
Passant
Zola
Millor documental
Ascensió
Fugir
En la mateixa respiració
Processó
Estiu de l'ànima
Millor Edició
A la Chiara
The Nowhere Inn
El Novetat
Zola
L'assassinat de Kenneth Chamberlain
Premi Robert Altman
missa
Millor pel·lícula internacional
El #Nominats per #MillorPelículaInternacional són: #CompartmentNo6 (Finlàndia 🇫🇮), #DriveMyCar (Japó 🇯🇵), #MaresParal·leles (Espanya 🇪🇸), #Còdols (Índia 🇮🇳), #Mamà petita (França 🇫🇷) i #PrayersfortheStolen (Mèxic 🇲🇽). #SpiritAwards
— Film Independent (@filmindependent) 14 de desembre de 2021
Compartiment núm. 6
Condueix el meu cotxe
Mares Paral·leles
Còdols
mare petita
Oracions pel robat
Premi Productors
Brad Becker-Parton
Pin-Chun Liu
Lizzie Shapiro
Premi Algú a veure
Alex Camilleri, Luzzu
Michael Sarnoski, Porc
Gillian Wallace Horvat, I Blame Society
El premi Veritable que la ficció
Angelo Madsen Minax, al nord per corrent
Jessica Beshir, Faya Dayi
Debbie Lum, intenta-ho més!
Categories de televisió
Millor sèrie nova sense guió o documental
Negre i desaparegut
L'espectacle Choe
La Dama i el Vall
Família nuclear
Philly D.A.
Millor sèrie nova amb guió
Punt cec
És un pecat
Reserva Gossos
El Ferrocarril Subterrani
Som Lady Parts
Millor actuació femenina en una nova sèrie amb guió
Ajuda a Mbedu, el ferrocarril subterrani
Anjana Vasan, We Are Lady Parts
Jana Schmieding, Rutherford Falls
Jasmine Cephas Jones, Blindspotting
Deborah Ayorinde, ELLS: Pacte
Millor actuació masculina en una nova sèrie amb guió
Lee Jung-jae, joc dels calamars
Olly Alexander, és un pecat
Michael Greyeyes, Rutherford Falls
Murray Bartlett, El lotus blanc
Ashley Thomas, ELLS: Pacte
Millor repartiment de conjunt en una nova sèrie amb guió
Reserva Gossos